شرایط بازگشت کالا

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های آرامس اسپورت بوده ودر این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. کالاهای ارایه شده در وب سایت آرامیس اسپورت باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند کلیه محصولات داری سلامت فیزیکی هستند و  مشمول 48  ساعت مهلت تست و بازگشت میباشند.

   

 -شرایط استفاده از ضمانت بازگشت

 

- اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 48  ساعت پس از دریافت کالا اطلاع داده شود.

 

- لازم است بسته بندی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

 

- استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا دربسته بندی خود  بازگردانده شود.

 

- بازگشت کالا شامل  اشکال‏‏‌های که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود نمی‏‏‌شود

 

- اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشدشامل ضمانت بازگشت نمیباشد.

 

- وجود مغایرت، باید حداکثر طی 48 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش  از طریق تلفن، ایمیل و یا تلگرام اطلاع داده شود.

 

- اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا سایز .. باشد باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

 

 : توجهعکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.

 

 - اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

 

- اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارشاتاطلاع داده شود.

- اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 24 ساعت ، باید انصراف خود را اطلاع دهد.

 

لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

 

توجه:  در صورت انصراف از خرید، هزینه ارسال و بازگشت کالا به عهده مشتری خواهد بود.

 

 - اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.

 

- آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا اطلاع داده شود.

 

توجه: در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجددبازگردانده شود.

 

  

توجه:

 

پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از  تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد آرامیس اسپورت باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت آرامیس اسپورت در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت.

 

  

توجه

 

 - به دلیل رعایت نکات بهداشتی و شخصی و طبیعت خاص فروش اینگونه کالاها،  بنابراینخواهشمند است  برای استفاده از گارانتی سلامت فیزیکی یا تعویض سایز در اولین فرصت  و حداکثر تا 6 ساعت پس از دریافت کالا، درخواست خود را با ذکر شماره پیگیری سفارش اطلاع دهید.

 

درخواست تعویض سایز تنها در صورتی پذیرفته می‌شود که کفش  یا پوشاک تنها تست شده باشند و در وضعیت اولیه و نو باشند، و روی پوشاک هیچگونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ پریدگی یا بوی عطر و بدن وجود نداشته باشد، و مارک، دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشد.

   

- در صورت ارسال کالا توسط تحویل سرویس آرامیس اکسپرس ، لازم است مشتری در حضور مامور تحویل سفارش،  سلامت فیزیکی کالا را بررسی و در صورت وجود مشکل یا ایراد از تحویل گرفتن آن خودداری کند. بدیهی است که تحویل گرفتن کالا توسط مشتری به منزله تایید سلامت فیزیکی آن خواهد بود.

 

 - در صورت وجود ایراد در کالایی که توسط پست تحویل داده شده است، مشتری موظف است همان روز نسبت به بازگرداندن آن اقدام کند. هرگونه  درخواستی از طرف مشتری  تنها پس از  تایید و اعلام نظر کارشناسان  قابل پیگیری خواهد  بود.

 

  

چگونگی بازگرداندن کالا معیوب

 

 

 

- لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی آرامیس اسپورت تماس بگیرید.

 

- از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش جداً، خودداری کنید.

 

- برای ارسال، باید کالا در  بسته بندی اصلی خود باشد.

 

- در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز و یا پست تیپاکس استفاده کنید.  لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به غیر از پست پیشتاز و یا پست تیپاکس به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد. هزینه پست پیشتاز و پست تیپاکس با  ارائه فاکتور و قبض شرکت پست بر اساس تعرفه‌های شرکت پست و طبق قوانین و دستورالعمل‌های شرکت، پس از تایید خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز می‌شود.

 

از آنجا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی است، برای اطمینان رسید را به فاکتور منگنه و همراه بسته ارسال کنید.

 

- اگر ساکن تهران هستید، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا، با آرامیس اسپورت تماس بگیرید.

 

 

 

محاسبه  هزینه ارسال

 

- اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش برسد، هزینه‌های ارسال به عهده آرامیس اسپورت است.

 

- برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست  باید  همراه کالا ارسال شود.

 

- در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان آرامیس اسپورت ، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

 

روند رسیدگی به درخواست مشتری پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش

 

- کارشناسان خدمات پس از فروش ایرادهای اعلام شده توسط  مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی تایید شود،کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند.

 

لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ آرامیس اسپورت بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب  کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعیمحاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، تفاوت به حساب مشتری واریز می‌گردد.

 

- اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند.

 

- پس از دریافت و پذیرش کالا توسط آرامیس اسپورت، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، به طور میانگین 48 ساعت کاری زمان خواهد برد.

 

- از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

 

  

جهت اعلام مشکلات موجود در کالا و بازگشت ان میتوانید از طریق را ه های زیر با ما در تماس باشید.

 

 تلگرام : telegram.me/aramissp

 

پشتیبانی 24 ساعته : 09212326258

توجه: جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.